یادمه اون وقتا از فیزیک خیلی لذت می برم یه حس خوبی می داد بهم از هوش که اگه اونقدرا هم ازش نمی دونستی می تونستی استدلال کنی و نتیجه درست بگیری....و این بزرگترین لذت دنیا بود اعتماد به عقل...بعدها دیدم پزشکی هم با تموم مطالب حجیم حفظیش وقتی مولکولی خونده بشه و بری تو عمق هر پاتو لوژی و بالین مثه فیزیکه و اونقدر می تونه جالب بشه که هیچ وقت ازش خسته نشی...ولی اخرش یه حس تلخی همراته از اینکه تموم این میلیاردها سلول با تموم این حجم از تفکر و احساس و خصوصا احساس در واقع درست مثه همون اجسام بی حس و جان فیزیک دارن عمل می کنن و تابع همون قوانین غیر قابل تغییرن...نمی تونم RBC ها رو درک کنم که وقتی دارن از تو یه رگ اترو اسکلروزه شده رد می شدن چرا حسی نسبت به خودشون یا اون هزاران سلول دیگه ندارن ...یا بیماریهای اتو ایمیون رو نمی فهمم که چرا یکسری از سلولهای بدن خودشون علیه سایر سلولها فعال می شن...چرا اینقدر خشک و بی احساس مثه یه جسم فیزیکی عمل می کنن...و حالا اگه سلولها اینطورین پس چرا من دارم با همون سلولها در مورد احساسشون فکر می کنم!

 

/ 12 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ايمان

سلام خانم دکتر ٬ من هم از فيزيک خيلی لذت می بردم و هنوز هم می برم به خاطر بی نهايت بزرگ ها و بی نهايت کوچکهايی ازش بحث می کنه و اينکه هميشه آخرش يه علامت سوال با چند تا علامت تعجب تو ذهن آدم جا می مونه ...همين علامتا باعث می شن که با سلولهای زنده فکر کنم.

صورتک خيالی

من نه دوسش نداشتم من عاشق زنگ ورزش بودم

ALIREZA

ای بابا! همه چی داشت به خوبی پيش ميرفت و در حد تحصيلات و معلومات ما! ولی يهو باز زدی تو جاده خاکی اصطلاحات از ما بهترون!!! آی بی سی و اينا رو بيلميرم ولی فقط اينو بگم هرچيزی جز اين دکتری که هستی بودی نه ويووت اينی بود که هست نه خودت! پس به افتخار همون ميلياردها سلولی که دکترت کردن يه کف دو نبش!

نسلی ديگر

نوشته ات بیشتر تخصصی شده و بالاتر از سواد من ! چون آن چیزی که تفاوت بین مواد آلی سازنده یک موجود زنده و خود آن موجور است، شعور و هوش می باشد . ولی این که چه میشود که یکی این شعور را دارد و دیگری ندارد، این دیگر از سواد من بیشتر است.

رضا

تو از کجا می دونی احساس ندارند؟ شايد هم دارند... کسی چه می دوونه... من يه بار با يک تک سلولی حرفم شد.. کلی سرم داد کشيد...

امير

سلام!آدم ميرسه به مرحله چه عرض کنم واين حرفا

امينی

واسه اون نوشته پايينيت ميگم زندگی شايد همين باشه با روحياتی که تو داری به منم سری بزن مطمئنم خوشت مياد

صورتک خيالی

اکهی! دلم باسه اون موقع ها که هر چی ميدويدم نمی رسيدم همه نوشته هات رو بخونم تنگ شده.. اينجوری که هی ميام اين اينجاس حالم گرفته ميشه .. دوست ندارم ايجوری نيخام :(

Air

چشم زدم؟!

نگاه

((: فقط تو می تونی راجع به سلولها اينطوری فکر کنی ميس ستاره ! (: